Firma Tony transport oferuje profesjonalny i bezpieczny przewóz osób do Holandii – kraju tulipanów, wiatraków, chodaków i sera.

Holandia to jeden z najmniejszych krajów całej Europy, a 25% jego powierzchni to depresje – obszary położone poniżej poziomu morza. Amsterdam położony między licznymi kanałami może być nazwany miastem mostów. W stolicy Holandii znajduje się ich aż 1281, co jest liczbą rekordową.

Święty Mikołaj inaczej niż w innych krajach europejskich nie pojawia się w Holandii na święta lecz w połowie listopada. Nie przybywa również na saniach z reniferami, tylko statkiem parowym w towarzystwie Czarnych Piotrów. Następnie jeżdżąc na siwym koniu rozwozi dzieciom prezenty.

Holandia to kraj, gdzie dziecku można nadać dowolne imię, nawet pospolite słowo. Jedyne wymogi to możliwość zapisania tego imienia w alfabecie łacińskim oraz by nie było to słowo obelżywe dla dziecka. Holendrzy są statystycznie najwyższymi ludźmi na świecie.

Jest to naród, który słynie z zamiłowania do rowerów. Rower ma tam praktycznie każdy obywatel. Szacuje się, że rowerów w Holandii jest dwa razy więcej niż samochodów. Obecnie Holandia może się pochwalić aż 15000 kilometrami dróg rowerowych.

W Holandii wyjątkowo ciekawie przekazywane są wyniki matur. Nauczyciel dzwoni osobiście do każdego ucznia, który zdawał maturę i informuje go o jego osiągnięciach. Jeśli wynik jest pozytywny uczeń na znak zakończenia szkoły wywiesza w domowym oknie flagę holenderską wraz z plecakiem.

Łyżwiarstwo to dyscyplina sportu, którą każdy Holender ma chyba wpisaną w genach. Uprawiają ją powszechnie w całym kraju wszyscy mieszkańcy, kiedy tylko rozpoczyna się okres zimowy. Nic dziwnego, że Holendrzy to najbardziej utytułowany naród, jeśli chodzi o łyżwiarstwo szybkie.

Holandia to kraj, którego powierzchnia stanowi jedynie 0.008% całej światowej powierzchni globu. Jednak mimo tego kraj zajmuje trzecie miejsce wśród wszystkich krajów, które eksportują produkty rolne. Najwyższy szczyt Holandii ma tylko 322 metry nad poziomem morza. Jest to swoisty rekord wśród krajów świata.

Holendrzy to ludzie, którzy uwielbiają pić kawę i piją jej bardzo wiele. Statystyczny Holender pije rocznie około 140 litrów kawy. Na każdym kilometrze kwadratowym powierzchni Holandii mieszka około 500 osób. Daje to największą gęstość zaludnienia na całym świecie, biorąc pod uwagę kraje, gdzie mieszka przynajmniej milion mieszkańców.

Holandia to największy na całym świecie eksporter piwa. Każdego roku eksportowane jest ponad 1,5 miliarda litrów piwa. Najczęściej wykorzystywane w kuchni holenderskiej produkty to ser i ziemniaki. Holandia to kraj, który słynie produkcji doskonałych serów.

Najbardziej liberalny kraj w Europie i prawdopodobnie na świecie. Holandia spośród wszystkich krajów najszybciej wprowadza liberalne ustawy związane z prostytucją, narkotykami czy homoseksualizmem. Cechą charakterystyczną Holendrów jest posiadanie przyczepy kempingowej, z którą większość Holendrów wybiera się na wakacje. Dlatego też większość z nich szukając miejsca do urlopu nie wybiera hoteli, lecz szuka miejsca do postawienia przyczepy. HOLANDIA CZEKA!