Firma Tony transport oferuje profesjonalny i bezpieczny przewóz osób do Niemiec, kraju o bardzo ciekawej historii.

W Niemczech Wypieka się ponad 300 różnych gatunków chleba. 6.000 to właśnie tyle jest tutaj różnych gatunków piwa. Statystyczny Niemiec wypija rocznie ponad 140 litrów tego złocistego trunku. To właśnie z kraju naszych zachodnich sąsiadów wywodzi się zwyczaj ubierania choinki bożonarodzeniowej.

Słowo Niemcy pochodzi o słowiańskiego określenia niemi. Ludzie mieszkający na ziemiach wschodnich (Słowianie) nie rozumieli, co mówią ludy germańskie i stąd wywodzi się polskie nazewnictwo tego kraju. Główną religią jest katolicyzm oraz luteranizm (po ok. 30%). Sporo ilość ludzi (ok. 33%) jest ateistami.

Najdłuższą niemiecką rzeką jest Ren, a jej długość wynosi 865 kilometrów. Obywatele tego kraju żyją średnio prawie 80 lat. Niemcy odbierający telefon nie mówią “słucham”, tylko przedstawiają swoje nazwisko.

W Bawarii piwo jest oficjalnie uznawane za jedzenie. Niemcy jako pierwsi wprowadzili czas letni w 1916 roku. Występuje tutaj najwięcej ogrodów zoologicznych (ponad 400). Negowanie Holocaustu jest tutaj przestępstwem. Najdłuższy wyraz w Niemczech liczy aż 79 liter –Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft

Pierwsza drukowana książka była wydana w języku niemieckim. Rocznie do obiegu trafia tutaj 800 ton antybiotyków dla zwierząt, jest to dwukrotnie więcej niż dla ludzi. W niemieckiej szkole 6 to najniższa ocena a 1 najwyższa. Zupełnie odwrotnie jak w Polsce.

W Niemczech możemy poruszać się samochodem po ponad 12,8 tysiącach kilometrów autostrad. Prawie za każdy napój znajdujący się w plastikowej czy szklanej butelce oraz aluminiowej puszce należy zapłacić kaucję. Niemcy to kawosze, którzy częściej sięgają po ten napój niż herbatę. Bardzo mocno kultywowany jest tutaj rytuał obchodzenia karnawału, którego stolicą jest oczywiście NRW. Co roku rozpoczyna się on 11 dnia jedenastego miesiąca o godzinie 11:11… NIEMCY CZEKAJĄ!